Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kayırıcıış, cihan üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıdem bir Bilim Herifı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak münhasıran başına öne çıdem en yetişkin oranda ilaç derunerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana kadar yaptıkları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu yetişkin adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği meydanı büyütmek isteyen Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge isimli yetişekın genel reisıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na için insanoğlunun bilgi cebelarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek artırma çallıkışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle tutmak istemeyen başarı fehvaında ülkesini kalıcı temaşa eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi başvuruları ile bile meşhurdur. 143 tane başvurulmuş ve 280’den şu denli beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani acil gelişen olaylarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay tekrar bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Kayranında daha çok asıl bir mütehassıs olmasıyla alay malay kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yetişkin bir öneme malik olan Alkoçlar, Cihan çapında arsa edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk öğün güruhlen flavonol glikozit esaslı cereyan etmek üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 kıta bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise halk ortada en çok buluş belgesi başvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Herifı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çallıkışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç sakat etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı mimarisı yardımıyla tatlıca fiillere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü payanlar elde etse dahi asla çallıkışmalarından vazgeçmemiş kalıcı olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez alay malay cereyan etmek üzere iyileştirme yönünde geliştirdiği dahişkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine yetişkin bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese bile bazı ömre bedel molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek satmak icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan kuvvetlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Salt malum şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte bile başarılı olmuştur. Tek kötü (cephe etki) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e doğru ülkede ruhsatnameı münfailtır. Tam çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile biröte şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda arsa almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden mesul reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reisıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser Muinsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca dahişkenin birlikte insanoğluna yarayacak fiiller üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta cepheıkların geçmesi derunin muayyen bir vakitı beklesek dahi kimiları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile derunerisinden emeksiz bir şekilde iyileştirme edebilmek derunin bu kullanılıyor. Hatta eşeysel fiillev bozukluğunu da iyileştirme geçirmek derunin kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış öfkee karşı mukavemetli ve kuvvetlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi başvurularının 2000 adetine doğruın adalet sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı fiilleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her vakit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun periyodik kapanmalara ve toplumsal hayattan münezzeh zaruri hane istirahatlarine sunulan artan cihan toplumlarında biröte alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir şiddet kazanmış durumda.

Konuyla ilgili görüşünü bildirme eden Spektral Holding El Müesses Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle şahsi enformatik ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına mimarilabilecek en sadık katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yetişkin miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna bir çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da yetişkin gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu midiğıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde arsa meydan sair marifet adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok yetişkin bir oranda farmasötik dahişatır patentinin adalet sahibi olması ve başvurusunu ilk yaratıcı nüfus olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı methalimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın kök amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni meydanında çallıkışmalarını kalıcı degajeleterek kalıcı faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biröte misil Türkiye Yılın Bilim Herifı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde bileğil vatan dışında yani küresel anlamda da biröte ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı dermanların hakkındalığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile alay malay tatlıca fiillere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz derunin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı fiile yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar biröte farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken bir faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye başladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çallıkışmaları kâin Spektral Yatırım Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma kıymetiharbiye yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda arsa meydan bir altın sahası ile alay malay başlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki fiyat bileğfiilikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun mıhlı kıymetiharbiye yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Yatırım Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Küme’a bağımlı esrar ruhsatları ile katkısızlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Küme esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal alt mimarisı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili bile bilgi veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak fiiltiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro değerinde bir yol güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.sutaş ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası cereyan etmek üzere iki sınai hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan makaslamaklı açıklamada görüşlerine arsa verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yetişkin katma kıymetiharbiye sağlama potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve selen yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise tabii gereç mimarisındaki zifosluklar yardımıyla faziletli derecede ısı ve selen yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda yalıtım katkısızlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka bildirme planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine münasip rezerv saptama raporları düzenlenerek halka bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arsa meydan inceliklara için antrparantez, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir