Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza geceli gündüzlü giriş yaratıcı ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 ruz önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çdüzenındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çdüzenındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan denetleme esenlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturulma etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriyetle kullanıcı adınızı değkârtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çdüzenışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çdüzenındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde mahal vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çdüzenınabilir.
Izlemçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri evet da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriyetle Instagram bağlanaksı istediği karınin şifrenizi düzenırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çgidermek karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çdüzenınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun karınin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişuygun farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çdüzenınan Instagram Hesabı Kesinlikle Anlayışsız Karşıır?
Instagram hesabı çdüzenınan evet da hacklenen zevat karınin ne yazık ki çok çokça yöntem bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok çokça payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çdüzenındı” diyerek gerçekte değişik kişilerin hesabını çalmaya çdüzenışan kişilerin olması.

1.Yöntem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çdüzenışın. Eğer şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değkârtirin ve vakit kaybetmeden arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yöntem: Instagram hesabınız çdüzenındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz değkârtiğinde veya kullanıcı adınız değkârtiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi düzenırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değkârtirirler. Instagram tarafından geldiğine güvenli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değkârtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değkârtiren sen değilsen, hesabını güvene düzen” evet da gâh “değkârikliği sonuç düzen” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini değkârtirdiği karınin sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “güvenlik kodu düzen” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir